

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Resistance | 3.65 kΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Depth | 2.6 mm |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Military Standard | Not |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 3436
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08139
Ext.Price$0.08139
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08139 | $0.08139 |
| 10 | $0.01564 | $0.15640 |
| 50 | $0.01534 | $0.76700 |
| 100 | $0.01505 | $1.50500 |
| 500 | $0.01472 | $7.36000 |
| 1000 | $0.01440 | $14.40000 |
| 3000 | $0.01408 | $42.24000 |
| 5000 | $0.01377 | $68.85000 |
| 10000 | $0.00940 | $94.00000 |
