

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 2.5908 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 3.3 Ω |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 1199
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06164
Ext.Price$0.06164
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06164 | $0.06164 |
| 10 | $0.03082 | $0.30820 |
| 50 | $0.02856 | $1.42800 |
| 100 | $0.02646 | $2.64600 |
| 500 | $0.02452 | $12.26000 |
| 1000 | $0.02272 | $22.72000 |
| 3000 | $0.02105 | $63.15000 |
| 5000 | $0.01950 | $97.50000 |
| 10000 | $0.01774 | $177.40000 |
