

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Width | 2.5908 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 3 Ω |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 30
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09404
Ext.Price$0.09404
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09404 | $0.09404 |
| 10 | $0.04942 | $0.49420 |
| 50 | $0.04484 | $2.24200 |
| 100 | $0.04069 | $4.06900 |
| 500 | $0.03565 | $17.82500 |
| 1000 | $0.02436 | $24.36000 |
| 3000 | $0.02174 | $65.22000 |
| 5000 | $0.01941 | $97.05000 |
| 10000 | $0.01624 | $162.40000 |
