

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 2.5908 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 4.3 kΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Output Current | 1.4 A |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 4207
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.01505 | $0.15050 |
| 50 | $0.01406 | $0.70300 |
| 100 | $0.01313 | $1.31300 |
| 500 | $0.01227 | $6.13500 |
| 1000 | $0.01146 | $11.46000 |
| 3000 | $0.01071 | $32.13000 |
| 5000 | $0.01000 | $50.00000 |
| 10000 | $0.00812 | $81.20000 |
