

| Parameter | Value |
|---|---|
| Schedule B | 8533210045 |
| Contact Plating | Tin |
| Lead Free | Lead Free |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Length | 3.0988 mm |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Packaging | Reel |
| Power Rating | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Resistance | 4.7 Ω |
| Features | Moisture Resistant |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Depth | 2.6 mm |
| Military Standard | Not |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Width | 2.5908 mm |
| Case/Package | 1210 |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 1 % |
| Height | 609.6 µm |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
Stock: 4202
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05894
Ext.Price$0.05894
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05894 | $0.05894 |
| 10 | $0.02947 | $0.29470 |
| 50 | $0.02735 | $1.36750 |
| 100 | $0.02538 | $2.53800 |
| 500 | $0.02355 | $11.77500 |
| 1000 | $0.02185 | $21.85000 |
| 3000 | $0.02028 | $60.84000 |
| 5000 | $0.01882 | $94.10000 |
| 10000 | $0.01715 | $171.50000 |
