

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 2.5908 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 510 kΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Output Current | 1.4 A |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 433
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03918
Ext.Price$0.03918
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03918 | $0.03918 |
| 10 | $0.01959 | $0.19590 |
| 50 | $0.01507 | $0.75350 |
| 100 | $0.01363 | $1.36300 |
| 500 | $0.01232 | $6.16000 |
| 1000 | $0.01126 | $11.26000 |
| 3000 | $0.01029 | $30.87000 |
| 5000 | $0.00941 | $47.05000 |
| 10000 | $0.00900 | $90.00000 |
| 30000 | $0.00860 | $258.00000 |
| 50000 | $0.00822 | $411.00000 |
