

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Resistance | 51 Ω |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Depth | 2.6 mm |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Military Standard | Not |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 12236
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04342
Ext.Price$0.04342
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04342 | $0.04342 |
| 10 | $0.02171 | $0.21710 |
| 50 | $0.01670 | $0.83500 |
| 100 | $0.01506 | $1.50600 |
| 500 | $0.01358 | $6.79000 |
| 1000 | $0.01257 | $12.57000 |
| 3000 | $0.01164 | $34.92000 |
| 5000 | $0.01078 | $53.90000 |
| 10000 | $0.01030 | $103.00000 |
| 30000 | $0.00984 | $295.20000 |
| 50000 | $0.00941 | $470.50000 |
