

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 2.5908 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 5.1 Ω |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 445
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06202
Ext.Price$0.06202
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06202 | $0.06202 |
| 10 | $0.03101 | $0.31010 |
| 50 | $0.02868 | $1.43400 |
| 100 | $0.02652 | $2.65200 |
| 500 | $0.02453 | $12.26500 |
| 1000 | $0.02269 | $22.69000 |
| 3000 | $0.02098 | $62.94000 |
| 5000 | $0.01940 | $97.00000 |
| 10000 | $0.01774 | $177.40000 |
