

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 2.5908 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 620 Ω |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Output Current | 1.4 A |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 154
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02822
Ext.Price$0.02822
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02822 | $0.02822 |
| 10 | $0.01411 | $0.14110 |
| 50 | $0.01085 | $0.54250 |
| 100 | $0.00968 | $0.96800 |
| 500 | $0.00863 | $4.31500 |
| 1000 | $0.00788 | $7.88000 |
| 3000 | $0.00720 | $21.60000 |
| 5000 | $0.00657 | $32.85000 |
| 10000 | $0.00621 | $62.10000 |
| 30000 | $0.00587 | $176.10000 |
| 50000 | $0.00554 | $277.00000 |
