RCT02348KFLF
Manufacturer:
HKR
Mfr.Part #:
RCT02348KFLF
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0402(1005 Metric) SMD/SMT Thick Film 348 kΩ ±1 % 62.5 mW
ParameterValue
Tolerance±1 %
Height - Seated (Max)0.4 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance348 kΩ
Power Rating62.5 mW