RCT03620KJLF
Manufacturer:
HKR
Mfr.Part #:
RCT03620KJLF
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0603(1608 Metric) SMD/SMT Thick Film 620 kΩ 5 % 100 mW
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.55 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance620 kΩ
Power Rating100 mW