

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 75 V |
| Tolerance | 0.05 % |
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 800 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Resistance | 10 kΩ |
| Power Rating | 62.5 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 10 ppm/°C |
| Height | 508 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 75 V |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200 |
| Max Power Dissipation | 100 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Height - Seated (Max) | 0.5 mm |
Stock: 16
Distributors
pcbx
Unit Price$0.41293
Ext.Price$0.41293
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.41293 | $0.41293 |
| 10 | $0.30093 | $3.00930 |
| 25 | $0.27982 | $6.99550 |
| 50 | $0.26019 | $13.00950 |
| 100 | $0.24194 | $24.19400 |
| 300 | $0.23101 | $69.30300 |
| 500 | $0.22057 | $110.28500 |
| 1000 | $0.21203 | $212.03000 |
| 3000 | $0.18993 | $569.79000 |
| 5000 | $0.17013 | $850.65000 |
| 10000 | $0.16927 | $1692.70000 |
