

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 75 V |
| Tolerance | 0.5 % |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Resistance | 150 Ω |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 10 ppm/°C |
| Height | 500 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 75 V |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Height - Seated (Max) | 0.5 mm |
Stock: 1524
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13166
Ext.Price$0.13166
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13166 | $0.13166 |
| 10 | $0.09746 | $0.97460 |
| 50 | $0.09486 | $4.74300 |
| 100 | $0.09233 | $9.23300 |
| 500 | $0.08139 | $40.69500 |
| 1000 | $0.07694 | $76.94000 |
| 3000 | $0.06800 | $204.00000 |
| 5000 | $0.06010 | $300.50000 |
