RG1608N-153-W-T1
Manufacturer:
Susumu
Mfr.Part #:
RG1608N-153-W-T1
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0603(1608 Metric) SMD/SMT Thin Film 15 kΩ 0.05 % 62.5 mW 10 ppm/°C
ParameterValue
Voltage Rating (DC)75 V
Tolerance0.05 %
Length1.6 mm
Width800 µm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Case Code (Imperial)0603
Case Code (Metric)1608
Resistance15 kΩ
Power Rating62.5 mW
Temperature Coefficient10 ppm/°C
Height400 µm
PackagingReel
Voltage Rating75 V
Lead FreeLead Free
RoHSCompliant
Schedule B8533210045
Height - Seated (Max)0.5 mm