

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 75 V |
| Tolerance | 0.05 % |
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Resistance | 4.7 kΩ |
| Power Rating | 62.5 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 10 ppm/°C |
| Height | 508 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 75 V |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200 |
| Max Power Dissipation | 100 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
| Height - Seated (Max) | 0.5 mm |
Stock: 7870
Distributors
pcbx
Unit Price$0.35650
Ext.Price$0.35650
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.35650 | $0.35650 |
| 10 | $0.23767 | $2.37670 |
| 25 | $0.23092 | $5.77300 |
| 50 | $0.22437 | $11.21850 |
| 100 | $0.21800 | $21.80000 |
| 300 | $0.20816 | $62.44800 |
| 500 | $0.19877 | $99.38500 |
| 1000 | $0.18980 | $189.80000 |
| 3000 | $0.18836 | $565.08000 |
| 5000 | $0.18693 | $934.65000 |
| 10000 | $0.18552 | $1855.20000 |
