

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 75 V |
| Tolerance | 0.1 % |
| Length | 1.6 mm |
| Width | 800 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Resistance | 12 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Height | 400 µm |
| Voltage Rating | 75 V |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Working Voltage | 100 V |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 0.5 mm |
Stock: 134161
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06279
Ext.Price$0.06279
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06279 | $0.06279 |
| 10 | $0.05508 | $0.55080 |
| 50 | $0.04844 | $2.42200 |
| 100 | $0.04580 | $4.58000 |
| 500 | $0.04023 | $20.11500 |
| 1000 | $0.03816 | $38.16000 |
| 3000 | $0.03245 | $97.35000 |
| 5000 | $0.02759 | $137.95000 |
