

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 75 V |
| Tolerance | 0.5 % |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Resistance | 91 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Height | 500 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 75 V |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Height - Seated (Max) | 0.5 mm |
Stock: 2683
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.02001 | $0.20010 |
| 50 | $0.01905 | $0.95250 |
| 100 | $0.01813 | $1.81300 |
| 500 | $0.01693 | $8.46500 |
| 1000 | $0.01624 | $16.24000 |
| 3000 | $0.01527 | $45.81000 |
| 5000 | $0.01436 | $71.80000 |
| 10000 | $0.01189 | $118.90000 |
