

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 150 V |
| Tolerance | 0.1 % |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Resistance | 1.8 kΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Height | 500 µm |
| Voltage Rating | 150 V |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 5.5 g |
| Features | Automotive AEC-Q200 |
| Max Power Dissipation | 125 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 0.5 mm |
Stock: 7366
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.04634 | $0.46340 |
| 50 | $0.04342 | $2.17100 |
| 100 | $0.04069 | $4.06900 |
| 500 | $0.03822 | $19.11000 |
| 1000 | $0.03634 | $36.34000 |
| 3000 | $0.03538 | $106.14000 |
| 5000 | $0.03445 | $172.25000 |
| 10000 | $0.03189 | $318.90000 |
