

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 0.1 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 1 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Height | 400 µm |
| Voltage Rating | 75 V |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Schedule B | 8533210045 |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 0.5 mm |
Stock: 3976
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14363
Ext.Price$0.14363
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14363 | $0.14363 |
| 10 | $0.10857 | $1.08570 |
| 50 | $0.10151 | $5.07550 |
| 100 | $0.09490 | $9.49000 |
| 500 | $0.09147 | $45.73500 |
| 1000 | $0.08977 | $89.77000 |
| 3000 | $0.08072 | $242.16000 |
| 5000 | $0.07259 | $362.95000 |
| 10000 | $0.07198 | $719.80000 |
