RG3216P-2492-B-T1
Manufacturer:
Susumu
Mfr.Part #:
RG3216P-2492-B-T1
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1206(3216 Metric) SMD/SMT Thin Film 24.9 kΩ 0.1 % 250 mW 25 ppm/°C
ParameterValue
Voltage Rating (DC)200 V
Tolerance0.1 %
Length3.2004 mm
Width1.6 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Case Code (Imperial)1206
Case Code (Metric)3216
Number of Pins2
Resistance24.9 kΩ
Power Rating250 mW
Composition(Kit Type)Thin Film
Temperature Coefficient25 ppm/°C
Height508 µm
PackagingReel
Voltage Rating150 V
Lead FreeLead Free
RoHSCompliant
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Max Power Dissipation250 mW
Number of Terminations2
Height - Seated (Max)0.5 mm