
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Length | 9.8 mm |
| Termination | Pin |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Resistance | 10 kΩ |
| Composition(Kit Type) | Potentiometer |
| Number of Turns | 1 |
| Depth | 6.8 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Type | Potentiometer |
| Military Standard | Not |
| Hole Diameter | 1 mm |
| Packaging | Bulk |
| Number of Gangs | 1 |
| RoHS | Compliant |
Stock: 447
Distributors
pcbx
Unit Price$1.07636
Ext.Price$1.07636
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.07636 | $1.07636 |
| 10 | $0.90708 | $9.07080 |
| 25 | $0.84467 | $21.11675 |
| 50 | $0.79509 | $39.75450 |
| 100 | $0.76345 | $76.34500 |
| 300 | $0.71169 | $213.50700 |
| 500 | $0.66343 | $331.71500 |
| 1000 | $0.51980 | $519.80000 |
| 3000 | $0.50374 | $1511.22000 |
| 5000 | $0.48817 | $2440.85000 |
