
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Length | 10.7 mm |
| Termination | Pin |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Resistance | 100 kΩ |
| Number of Turns | 1 |
| Packaging | Tray |
| Depth | 9.15 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Type | Potentiometer |
| Hole Diameter | 9 mm |
| Number of Gangs | 2 |
Stock: 879
Distributors
pcbx
Unit Price$1.72531
Ext.Price$1.72531
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.72531 | $1.72531 |
| 10 | $1.46726 | $14.67260 |
| 25 | $1.29931 | $32.48275 |
| 50 | $1.15059 | $57.52950 |
| 100 | $1.01889 | $101.88900 |
| 300 | $0.98239 | $294.71700 |
| 500 | $0.94721 | $473.60500 |
| 1000 | $0.91364 | $913.64000 |
