RL12FTNR300
Manufacturer:
TA-I
Mfr.Part #:
RL12FTNR300
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1206(3216 Metric) SMD/SMT Sampling Resistor 300 mΩ 1 % 500 mW 200 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance1 %
Height - Seated (Max)0.6 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance300 mΩ
Power Rating500 mW
Composition(Kit Type)Sampling Resistor
Temperature Coefficient200 ppm/°C