RLM25JECR0035
Manufacturer:
TA-I
Mfr.Part #:
RLM25JECR0035
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 2512(6432 Metric) SMD/SMT Metal Alloy 3.5 mΩ 5 % 1 W 50 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.8 mm
Max Operating Temperature170 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance3.5 mΩ
Power Rating1 W
Composition(Kit Type)Metal Alloy
Temperature Coefficient50 ppm/°C