RM04JTN121
Manufacturer:
TA-I
Mfr.Part #:
RM04JTN121
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0402(1005 Metric) SMD/SMT Thick Film 120 Ω 5 % 62.5 mW 200 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.37 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance120 Ω
Power Rating62.5 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient200 ppm/°C