RM06JTN273
Mfr.Part #:
RM06JTN273
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0603(1608 Metric) SMD/SMT Thick Film 27 kΩ 5 % 100 mW 200 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.55 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance27 kΩ
Power Rating100 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient200 ppm/°C