

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 499 Ω |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 346
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05856
Ext.Price$0.05856
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05856 | $0.05856 |
| 10 | $0.02928 | $0.29280 |
| 50 | $0.02633 | $1.31650 |
| 100 | $0.02367 | $2.36700 |
| 500 | $0.02083 | $10.41500 |
| 1000 | $0.01833 | $18.33000 |
| 3000 | $0.01614 | $48.42000 |
| 5000 | $0.01421 | $71.05000 |
| 10000 | $0.01323 | $132.30000 |
