

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.5 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 14.3 Ω |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | ±100 ppm/℃ |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1096
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00192
Ext.Price$0.00192
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00192 | $0.00192 |
| 10 | $0.00144 | $0.01440 |
| 50 | $0.00129 | $0.06450 |
| 100 | $0.00116 | $0.11600 |
| 500 | $0.00097 | $0.48500 |
