

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.5 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 2.7 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | ±100 ppm/℃ |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1360
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00264
Ext.Price$0.00264
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00264 | $0.00264 |
| 10 | $0.00132 | $0.01320 |
| 50 | $0.00088 | $0.04400 |
| 100 | $0.00070 | $0.07000 |
| 500 | $0.00061 | $0.30500 |
| 1000 | $0.00054 | $0.54000 |
| 3000 | $0.00049 | $1.47000 |
| 5000 | $0.00044 | $2.20000 |
| 10000 | $0.00041 | $4.10000 |
| 30000 | $0.00038 | $11.40000 |
| 50000 | $0.00036 | $18.00000 |
