

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.5 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 750 Ω |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | ±100 ppm/℃ |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1483
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00318
Ext.Price$0.00318
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00318 | $0.00318 |
| 10 | $0.00159 | $0.01590 |
| 50 | $0.00106 | $0.05300 |
| 100 | $0.00085 | $0.08500 |
| 500 | $0.00074 | $0.37000 |
| 1000 | $0.00065 | $0.65000 |
| 3000 | $0.00060 | $1.80000 |
| 5000 | $0.00055 | $2.75000 |
| 10000 | $0.00049 | $4.90000 |
| 30000 | $0.00046 | $13.80000 |
| 50000 | $0.00043 | $21.50000 |
