

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.5 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 97.6 Ω |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | ±100 ppm/℃ |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 19
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00211
Ext.Price$0.00211
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00211 | $0.00211 |
| 10 | $0.00163 | $0.01630 |
| 50 | $0.00143 | $0.07150 |
| 100 | $0.00126 | $0.12600 |
| 500 | $0.00107 | $0.53500 |
