

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 15 kΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | ±100 ppm/℃ |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2781
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00720
Ext.Price$0.00720
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00720 | $0.00720 |
| 10 | $0.00360 | $0.03600 |
| 50 | $0.00240 | $0.12000 |
| 100 | $0.00192 | $0.19200 |
| 500 | $0.00174 | $0.87000 |
| 1000 | $0.00158 | $1.58000 |
| 3000 | $0.00148 | $4.44000 |
| 5000 | $0.00139 | $6.95000 |
| 10000 | $0.00131 | $13.10000 |
| 30000 | $0.00125 | $37.50000 |
| 50000 | $0.00119 | $59.50000 |
