

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.15 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | ±100 ppm/℃ |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 31
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01922
Ext.Price$0.01922
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01922 | $0.01922 |
| 10 | $0.00961 | $0.09610 |
| 50 | $0.00739 | $0.36950 |
| 100 | $0.00666 | $0.66600 |
| 500 | $0.00601 | $3.00500 |
| 1000 | $0.00526 | $5.26000 |
| 3000 | $0.00460 | $13.80000 |
| 5000 | $0.00402 | $20.10000 |
| 10000 | $0.00379 | $37.90000 |
| 30000 | $0.00357 | $107.10000 |
| 50000 | $0.00337 | $168.50000 |
