

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 34.8 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | ±100 ppm/℃ |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 247
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02132
Ext.Price$0.02132
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02132 | $0.02132 |
| 10 | $0.01066 | $0.10660 |
| 50 | $0.00820 | $0.41000 |
| 100 | $0.00631 | $0.63100 |
| 500 | $0.00559 | $2.79500 |
| 1000 | $0.00495 | $4.95000 |
| 3000 | $0.00429 | $12.87000 |
| 5000 | $0.00372 | $18.60000 |
| 10000 | $0.00333 | $33.30000 |
| 30000 | $0.00314 | $94.20000 |
| 50000 | $0.00297 | $148.50000 |
| 100000 | $0.00277 | $277.00000 |
