

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.82 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2719
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02392
Ext.Price$0.02392
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02392 | $0.02392 |
| 10 | $0.01196 | $0.11960 |
| 50 | $0.00920 | $0.46000 |
| 100 | $0.00708 | $0.70800 |
| 500 | $0.00626 | $3.13000 |
| 1000 | $0.00553 | $5.53000 |
| 3000 | $0.00483 | $14.49000 |
| 5000 | $0.00421 | $21.05000 |
| 10000 | $0.00363 | $36.30000 |
| 30000 | $0.00345 | $103.50000 |
| 50000 | $0.00327 | $163.50000 |
| 100000 | $0.00307 | $307.00000 |
