

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 2.37 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 5395
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00605
Ext.Price$0.00605
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00605 | $0.00605 |
| 10 | $0.00480 | $0.04800 |
| 50 | $0.00421 | $0.21050 |
| 100 | $0.00369 | $0.36900 |
| 500 | $0.00330 | $1.65000 |
| 1000 | $0.00310 | $3.10000 |
