

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 4.22 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 618
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01508
Ext.Price$0.01508
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01508 | $0.01508 |
| 10 | $0.00754 | $0.07540 |
| 50 | $0.00580 | $0.29000 |
| 100 | $0.00446 | $0.44600 |
| 500 | $0.00400 | $2.00000 |
| 1000 | $0.00359 | $3.59000 |
| 3000 | $0.00308 | $9.24000 |
| 5000 | $0.00265 | $13.25000 |
| 10000 | $0.00235 | $23.50000 |
| 30000 | $0.00221 | $66.30000 |
| 50000 | $0.00208 | $104.00000 |
| 100000 | $0.00198 | $198.00000 |
