

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 300 Ω |
| Power Rating | 750 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2441
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02946
Ext.Price$0.02946
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02946 | $0.02946 |
| 10 | $0.01473 | $0.14730 |
| 50 | $0.01133 | $0.56650 |
| 100 | $0.01022 | $1.02200 |
| 500 | $0.00922 | $4.61000 |
| 1000 | $0.00824 | $8.24000 |
| 3000 | $0.00736 | $22.08000 |
| 5000 | $0.00658 | $32.90000 |
| 10000 | $0.00588 | $58.80000 |
| 30000 | $0.00525 | $157.50000 |
