

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 470 Ω |
| Power Rating | 750 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 278
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02896
Ext.Price$0.02896
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02896 | $0.02896 |
| 10 | $0.01448 | $0.14480 |
| 50 | $0.01114 | $0.55700 |
| 100 | $0.00992 | $0.99200 |
| 500 | $0.00883 | $4.41500 |
| 1000 | $0.00799 | $7.99000 |
| 3000 | $0.00723 | $21.69000 |
| 5000 | $0.00654 | $32.70000 |
| 10000 | $0.00592 | $59.20000 |
| 30000 | $0.00535 | $160.50000 |
