

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1 Ω |
| Power Rating | 750 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 37
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04262
Ext.Price$0.04262
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04262 | $0.04262 |
| 10 | $0.02131 | $0.21310 |
| 50 | $0.01923 | $0.96150 |
| 100 | $0.01735 | $1.73500 |
| 500 | $0.01566 | $7.83000 |
| 1000 | $0.01413 | $14.13000 |
| 3000 | $0.01275 | $38.25000 |
| 5000 | $0.01151 | $57.55000 |
| 10000 | $0.01039 | $103.90000 |
