

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 10 kΩ |
| Power Rating | 333.333 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 3090
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02398
Ext.Price$0.02398
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02398 | $0.02398 |
| 10 | $0.01199 | $0.11990 |
| 50 | $0.00922 | $0.46100 |
| 100 | $0.00819 | $0.81900 |
| 500 | $0.00728 | $3.64000 |
| 1000 | $0.00659 | $6.59000 |
| 3000 | $0.00596 | $17.88000 |
| 5000 | $0.00539 | $26.95000 |
| 10000 | $0.00509 | $50.90000 |
| 30000 | $0.00481 | $144.30000 |
| 50000 | $0.00455 | $227.50000 |
