

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 1 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Oxide Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Packaging | Bulk |
| Resistance | 560 mΩ |
Stock: 3634
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17526
Ext.Price$0.17526
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17526 | $0.17526 |
| 10 | $0.11541 | $1.15410 |
| 50 | $0.09423 | $4.71150 |
| 100 | $0.07694 | $7.69400 |
| 500 | $0.06010 | $30.05000 |
| 1000 | $0.05130 | $51.30000 |
| 3000 | $0.04569 | $137.07000 |
| 5000 | $0.04069 | $203.45000 |
