

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 1 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Oxide Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Packaging | Bulk |
| Resistance | 680 mΩ |
Stock: 2616
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17526
Ext.Price$0.17526
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17526 | $0.17526 |
| 10 | $0.11285 | $1.12850 |
| 50 | $0.09204 | $4.60200 |
| 100 | $0.07506 | $7.50600 |
| 500 | $0.05822 | $29.11000 |
| 1000 | $0.04822 | $48.22000 |
| 3000 | $0.04430 | $132.90000 |
| 5000 | $0.04069 | $203.45000 |
