

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 1 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Oxide Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Packaging | Bulk |
| Resistance | 750 mΩ |
Stock: 2646
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17553
Ext.Price$0.17553
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17553 | $0.17553 |
| 10 | $0.11265 | $1.12650 |
| 50 | $0.08397 | $4.19850 |
| 100 | $0.07458 | $7.45800 |
| 500 | $0.05787 | $28.93500 |
| 1000 | $0.05189 | $51.89000 |
| 3000 | $0.04652 | $139.56000 |
| 5000 | $0.04171 | $208.55000 |
