

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 1 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Oxide Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Packaging | Bulk |
| Resistance | 10 Ω |
Stock: 5074
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11883
Ext.Price$0.11883
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11883 | $0.11883 |
| 10 | $0.07387 | $0.73870 |
| 50 | $0.05968 | $2.98400 |
| 100 | $0.04822 | $4.82200 |
| 500 | $0.03753 | $18.76500 |
| 1000 | $0.03129 | $31.29000 |
| 3000 | $0.02625 | $78.75000 |
