

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 1 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Oxide Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Packaging | Bulk |
| Resistance | 13 Ω |
Stock: 184
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09382
Ext.Price$0.09382
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09382 | $0.09382 |
| 10 | $0.05947 | $0.59470 |
| 50 | $0.04417 | $2.20850 |
| 100 | $0.03898 | $3.89800 |
| 500 | $0.02985 | $14.92500 |
| 1000 | $0.02655 | $26.55000 |
| 3000 | $0.02361 | $70.83000 |
| 5000 | $0.02100 | $105.00000 |
