

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 1 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Oxide Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Packaging | Bulk |
| Resistance | 1 kΩ |
Stock: 1038
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11285
Ext.Price$0.11285
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11285 | $0.11285 |
| 10 | $0.07010 | $0.70100 |
| 50 | $0.05736 | $2.86800 |
| 100 | $0.04693 | $4.69300 |
| 500 | $0.03189 | $15.94500 |
| 1000 | $0.02693 | $26.93000 |
| 3000 | $0.02436 | $73.08000 |
