

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Length | 11.5062 mm |
| Max Operating Temperature | 235 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.5 kΩ |
| Composition(Kit Type) | Metal Oxide |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Features | Flame Retardant Coating |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210090 |
| Power Rating | 1 W |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
Stock: 1001
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10601
Ext.Price$0.10601
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10601 | $0.10601 |
| 10 | $0.06318 | $0.63180 |
| 50 | $0.05336 | $2.66800 |
| 100 | $0.04506 | $4.50600 |
| 500 | $0.02625 | $13.12500 |
| 1000 | $0.02436 | $24.36000 |
| 3000 | $0.02317 | $69.51000 |
