

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 1 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Oxide Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Packaging | Bulk |
| Resistance | 20 Ω |
Stock: 1033
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14363
Ext.Price$0.14363
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14363 | $0.14363 |
| 10 | $0.08977 | $0.89770 |
| 50 | $0.07267 | $3.63350 |
| 100 | $0.05882 | $5.88200 |
| 500 | $0.04069 | $20.34500 |
| 1000 | $0.03565 | $35.65000 |
| 3000 | $0.02947 | $88.41000 |
| 5000 | $0.02436 | $121.80000 |
