

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Length | 11.5062 mm |
| Max Operating Temperature | 235 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 51 Ω |
| Composition(Kit Type) | Metal Oxide |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Features | Flame Retardant Coating |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Number of Terminations | 2 |
| Power Rating | 1 W |
Stock: 2370
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11878
Ext.Price$0.11878
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11878 | $0.11878 |
| 10 | $0.07445 | $0.74450 |
| 50 | $0.05518 | $2.75900 |
| 100 | $0.04887 | $4.88700 |
| 500 | $0.03754 | $18.77000 |
| 1000 | $0.03348 | $33.48000 |
| 3000 | $0.02986 | $89.58000 |
| 5000 | $0.02664 | $133.20000 |
